Osobní stránky -  Vladimír Brůna
stále ve výstavbě ...
... a proto aktuální

Profesní životopis
Publikace

Projekty, granty, VVZ
Konference, semináře
Expedice
Výuka
Aktivity a popularizace
Partneři a sponzoři

Hlavní strana

kontakt:
Český egyptologický ústav
Filosofická fakulta
Univerzita Karlova
Celetná 20
110 00 PRAHA 1
 
e-mail: vladimir.bruna@ff.cuni.cz_

Český egyptologický ústav FF UK Praha


 

Archeologický výzkum v Abúsíru a v Sakkáře - Historie expedic

Na terénním výzkumu v Abúsíru a v Saqqaře se účastním od podzimu 2001 v pravidelných intervalech jaro - podzim. Hlavní pracovní náplní je zejména geodetická dokumentace archeologického výzkumu, zpracování prostorových dat v GIS a CAD, mapování, pozemní laserové skenování a fotografie z výšky pomocí upoutaného draka. Vedle toho mám na starosti logistiku expedice a podílím se na výzkumech jiných expedice. 

Podzimní expedice je minulostí. Na konci listopadu jsme uzavřeli Abúsír, zapečetili sklady a provedli jsme potřebné úkoly na naší základnové stanici v prostorách ambasády. teď nastávají úkoly jako je zpracování dat, psaní zpráv, textů a článků. A v červnu nás čeká nejvýznamnější akce roku 2020, velká výstava ke 100 letů egyptologie. V roce 2020 nás čeká jarní expedice a kolotoč se opět roztočí.

Jaro 2020

Jarní expedice je v přípravě. Čekáme na povolení a když vše dobře dopadne, začneme na začátku března. Moc času na výzkum mít nebudeme, kolem 24. dubna  začne postní měsíc ramadán a to bude také konec prací. Alespoň bude více času na přípravu výstavy.
.zpět na expedice